Sağlık

Dolgit Krem Nedir ? Ne işe Yarar ? Faydaları nelerdir ?

dolgit krem
Son zamanlarda epeyce meşhur olan Dolgit krem uzman hekimler tarafından kas ve eklem ağrıları olanlara reçete edilmektedir. Genelde her evde bulunan ve ne kadar yanlış olsa da halk arasında “Bana çok iyi geldi. Sende kullan. ” cümlesinin altına kategori edebileceğimiz kremler arasındadır. Bu kadar merak edilen bu kremi araştırdık ve ayrıntılarıyla sinemolojide sizlerleyiz…

Sadece eczanelerde satılan bu kremin içesinde trigliserit, gliserol, monostearat, sodyum tuzu, lavanta gibi karıışımlar bulunmaktadır.Kas ve eklem ağrılarında şikayet edenlerin sıkça kullandığı özellikle romatizma ağrıları için kullanılan bir kremdir. Spor sonrası yaşanan kramplar ,ani tutulmalar içinde Dolgit krem kurtarıcı bir ilaçtır. Omurga veya eklemlerin aşırı zorlanmasından kaynaklanan kireçlenme gibi problemlerde gönül rahatlığı ile tedavi sürecine ekleyebilirsiniz. Dolgit kremi uzman bir hekime danışmadan kullanmamanızı bir kez daha yazıyorum.

DOLGİT KREMİN FAYDALARI

  • Düşme , çarpma gibi kazalar sonrası kol ve bacaklardaki iç yırtıkların tedavisinde ,
  • Spor yaparken oluşan burkulma ,ezilme olduysa sonrasında oluşabilecek ağrılar için,
  • Spor sonrası oluşan kramp ve kasılmalardaki acıyı azaltmak için ,
  • Tendonlarda oluşan iltihaba karşı ,
  • Boyun ve bel fıtığı gibi hastalıklarda ağrı ve acıya karşı ,
  • Daha önce duymamış olabilirsiniz ama migren ataklarında bölgesel olarak sürdüğünüzde ,
  • Menisküs ve kireçlenme gibi durumlarda kullanabilirsiniz.

DOLGİT KREM NASIL KULLANILIR ?

WWW.SİNEMOLOJİ.COM

Hekimizin reçete ettiği ilacı , ağrıyan ve acı çektiğiniz bölgeye günde 2-3 defa nohut büyüklüğünde elinize alarak sürebilirsiniz.

Kremi parmak uçlarınızla daireler çizerek yayıp emilmesini sağlayın. Düzenli olarak kullanıp masaj yaptığınızda faydasını göreceksiniz.

dolgit krem
Dolgit Krem

DOLGİT KREM YAN ETKİLERİ

PROSPEKTÜS

Çok sık görülmese de Dolgit Kremin bazı görülebilecek yan etkileri mevcuttur. Bunlar ; cilt kızarıklığı ,döküntü ,kaşıntı ,sürülen bölgede karıncalanma , astım hastalarında nefes darlığı ,ışığa karşı hassaslık gibi etkilerdir. Bunlardan her hangi birini görürseniz en yakın sağlık kuruluşuna gidin.

HAMİLELER KULLANABİLİR Mİ ?

Kesinlikle hamilelik durumunda hekime danışılmalı , Dolgit krem içerisinde maddelere alerjisi olan bir bireyin bu kremden uzak durması gereklidir. Hekim uygun görürse hamilelik sürecinde kullanılabilir.

DOLGİT KREM FİYATI NEDİR ?

Dolgit Krem 2020 güncel fiyatı 14.49 tl ‘dir.

Paylaş:

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Contact Us