Sağlık

Silverdin Krem Nedir ? Ne İşe Yarar ? Nasıl Kullanılır ?

SİLVERDİN KREM

Silverdin krem, insanların günümüzde en çok kullandığı medikal kremlerin başında gelir. Çünkü silverdin kremin tedavi edici özelliği çok etkili olup bazı hastalıklarda kullanılması genelde tüm evlerde bulunmasında etkilidir.

Ne tür hastalıklarda etkilidir diye sorarsanız, bunlar yaralar , güneş yanıkları, normal yanıklar, iltihap kapatma özelliği ve daha ağır yanıklardır. Özellikle yanıklarda ve yaralarda çok iyi etki göstermekte, gözle görülür iyileştirme meydana getirmektedir. Ayrıca bu krem daha ağır yanıkları ve yaraları iyileştirmekte ve ciddi anlamda yanan ve yaralanan bölgeleri kapatmaktadır. Bu yüzden yatalak hastalarda (yatak yaralarında) ve pozisyon verilmesi gereken hastalarda sık kullanılmaktadır.

İçindeki etken maddelere gelirsek yoğun bir krem olduğunu göreceksiniz. Bu kremin içinde 1 grama eşdeğer, 10 mg gümüş sülfadiazin ve yardımcı maddeler olan setil alkol, likit parafin, propilen glikol, monostereat, polisorbat60 gibi yardımcı maddeler bulunuyor.. Bu kremin ambalajı 40 gramlık tüplerde ve 400 gramlık cam kavanozlarda satılıyor.

Silverdin Krem Nasıl Kullanılır?

Günlük hayatımızda ufak tefek kazalar yaşıyoruz. Genellikle evde küçük çocukları olanlar bilirler ufak tefek kazalar çok fazladır, bunlar bizim içinde geçerlidir. Çocuğumuz evde oynarken düştü ve hafif şekilde yaralandı ise bu ürünü yaralı bölgeyi temizledikten sonra nazik ve oval hareketlerle o bölgeye sürün, daha sonra yaranın durumuna göre steril bir sargı beziyle kapatın. Bu yetişkinler içinde geçerlidir. Aynı zamanda açık yaralarda bakteri ve iltihap oluşumunu önlemesiyle çoğu insanın tercih ettiği bir kremdir.

Yaz aylarında mutlaka güneşlenmek, bronzlaşmak ve vücudumuzun D vitamini eksikliğini gidermek isteriz. Tabii ki bunları yapmak isterken dikkat etmediğimizde vücudumuzda güneş yanıkları (kollarımızda, sırtımızda, yüzümüzde) oluşur. Bu güneş yanıkları enfeksiyon oluşmadan hemen tedavi etmeliyiz ki ilerleyen zamanlarda ağırlaşmasın. Güneş yanıkları hem görünüş bakımından hoş değil hem de yanan bölgelerde aşırı acı hissetmemize neden olur. Bu acıyı gidermek ve enfeksiyon oluşumunu engellemek için silverdin kreminden mutlaka günde 1 ve duruma göre 2 defa kullanabilirsiniz. Hızlı etki gösterdiği için çok çabuk rahatlayacak tatilinize devam edeceksiniz.

Silverdin Krem Yan Etkileri

Bu kremde yazacağımız yan etkileri görürseniz ve yaşarsanız, hemen doktorunuza başvurmayı unutmayınız. Genellikle kremin içinde bulunan maddelere karşı alerjisi olan insanlarda görülmekte olup yan etkilerin dozu aşırı olmamakla birlikte hafif görülür. Kremin görülebilecek yan etkileri derilerde dökülme ve renk değişikliği, vücudumuzda kaşıntı, soluk alıp vermekte zorluk, uygulanan yerde ısınma ve tahriş olma, mide bulantısına bağlı olarak kusma görülebilmektedir. Her medikal ürün gibi maalesef bu kremin de bir etkisi olabilir unutmayın herhangi bir yan etkiyi gördüğünüzde derhal en yakın sağlık kuruluşuna başvurun.

FİYATI NEDİR ?

Silverdin Krem hem reçeteli hem reçetesiz satılmaktadır. Reçeteli satıldığında bir kısmını devlet karşılamaktadır. 2020 güncel fiyatı reçetesiz 9.32 tl dir.

DİĞER SAĞLIK YAZILARI İÇİN LİNKE TIKLAYIN !

Paylaş:

7 comments

  1. Ayşe 8 Eylül, 2021 t 12:19 Yanıtla

    Evet silverdin gerçekten çok işe yarıyor. Dediğiniz gibi çocuklu evlerde dahada ihtiyaç olan bir krem.bilgiler için teşekkür ederim

  2. Hürpost 8 Eylül, 2021 t 12:26 Yanıtla

    Silverdin kremi bir ara bende kullanmıştım sanırım yara için evet iyi bir krem ben bir yan etki görmemiştim teşekkürler bilgilendirici bir yazı olmuş.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Contact Us