Sağlık

Furacin Merhem Nedir ? Ne işe Yarar ? Faydaları Nelerdir ?

furacin krem

Benim de her zaman elimin altında tuttuğum merhemlerden biri olan Furacin merhem yağlı dokusu ile enfekte olmuş yaralarda birebir diyebilirim. Halk arasında da yanık kremi olarak bilinir. Peki konuyu daha kapsamlı olarak açarsak nedir bu Furacin merhem ? Ne işe yarar ? Fiyatı nedir ?

Etken maddesi Nitrofurozan olan Furacin Merhem , ciltteki yaralar, yanıklar üzerinde bakterilerin oluşmasını önler ve çoğalmasını engeller. Ameliyat sonrası yaralarınızın enfeksiyondan korunmasını sağlar. İltihaplı yaraların ve iltihapsız yaraların korunmasında bariyer görevi görür. Kaza sonrası meydana gelen hasar, zedelenme ,yırtılma , kesik deri ülseri enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır.Bu ilacı kullanmanız halinde kaşıntı kızarıklık , döküntü ,bölgesel ağrı gibi şikayetler görüldüyse derhal bırakılmalı ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Tedaviye başladıktan sonra 2-3 gün içerinde yanıt alamadıysanız daha kötüye gidiyorsa derhal merhem bırakılmalı ve acil sağlık kuruluşuna gidilmelidir.

FURACİN MERHEM KULLANILIŞI

  • Furacin tedavisi 7-10 gün sürer.
  • Hekimin belirlediği gibi ya her gün yada 1 gün ara ile yara yada yanık olan bölgeye temiz bir şekilde ya bir spatula yardımı ya da spanç ile sürülmeli ve kapatılmalıdır.
  • Yağlı yapıya sahip olan bu krem spanç ile birlikte yanık veya yaraya iyice yapışacaktır yeni uygulama için gazlı bezi serum fizyolojik ile ıslatarak çıkartıp çıkarabilirsiniz.
  • Yeniden spatulayla sürüp işlemi tekralayın.Yara kapanana kadar hekiminiz ile iletişim halinde olmanızı tavsiye ederim.

Furacin Yan Etkileri

  • Nefes almada güçlük çekilmesi, karın ağrısı oluşması, yüzde dudaklarda veya boğazda şişlik oluşması, kurdeşen oluşumu ve ilacın uygulandığı alanda döküntüler meydana gelmesi görülebilen yan etkiler arasındadır.

FURACİN PROSPEKTÜSÜ

Furacin Fiyatı

Furacin krem 2020 GÜNCEL FİYATI 5.34 TL dir.

DİĞER SAĞLIK YAZILARI İÇİN TIKLA

Paylaş:

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Contact Us