Hikayeler

Menfaat Dünyası

çalışma alanı

Herkes menfaati kadar sever seni !
Acı verici fakat çok gerçek bir söz insan bunu tecrübe ettikçe anlıyor tabi .
İnsanlara ne kadar taviz verirseniz sizden daha fazlasını isterler daha fazlasını beklerler . Ve her şeye rağmen insanları mutlu edemezsiniz. Geçmiş olsun çünkü artık bittiniz . Her şeyinizi verdiniz. Hayatınızı , zamanınızı vs. vs. ama bunun pek bir önemi yok çünkü yapmak zorundaymışsınız gibi bir tavırlarla karşılaşırsınız . Silkelenip bir gün kendinize geldiğinizde çok geç olmuştur. Artık yapmayacağım artık gitmeyeceğim diye kendi kendinize dırdır edersiniz ve birde bu sözleri icraata geçirmek var tabi . Başlarsınız dik başlılığa nasıl yani sen böle şeyler yapmazdın sen her dediğimizi yapardın kesin seni yöneten birileri var canım kendine gel tavırları görürsün . Karşındakiler kendilerini patroniçe ilan ettikleri  sizin adınıza kararlar aldıkları için sizin takmayan tavırlarınız onları çıldırtır .


   Yıldırma politikası başlar aşağılama hor görme sonuç olarak karşıda artık istediği gibi yönetilen bir kukla kalmadığı için vur gitsin abalıya . Ben şunu anladım hayattan baştan kimseye ben yaparım ben biliyorum demeyeceksin ben bilmiyorum öğrenmekte istemiyorum benim işim bu ben bu kadarını yaparım diyeceksin inanın daha kıymetli oluyorsunuz ve size kimse bulaşmıyor . Diğer türlü her işi yapıyor oluyorsun fakat sen ne işe yarıyorsun ki deyip seni çöp gibi atıveriyorlar . Hayattaki duruşum bu saatten sonra ben bilmiyorum benim işim değil eminim daha güzel olacak . Sizinde bir fikriniz varsa bekliyorum.

İnanın ki insanlara iyilik yaparak yaranamıyorsunuz. Yüzünüze gülüyorlar arkanızdan o onun işi değildi ki her işe burnunu sokuyor diyorlar. O yüzden yapmayın. En iyisi siz olmayın kendinizi yıpratmayın.İşinizi yapın sadece yan gelende bir gerisini yazmak istemiyorum hepimiz biliyoruz zaten.

Çalışma hayatım boyunca sömürülen biri olarak şunu öğrendim.’ Zenginin gönlü olana kadar fakirin midesi sünermiş .’ derdi. babaannem çok doğruymuş. O parayı verirler ama hakkın olan parayı alıyorsun ama sanki karşılıksız para alıyormuş gibi muamele görürsün. Emrivaki tavırlar kal bu akşam , yarın , hafta sonu buradasın okey ! planın var mı diye soran yok zaten. Bunun gibi akıl almayacak daha bir sürü olay yazdıkça yazasım geliyor.Tabi bu her insan iş yeri için geçerli değildir yanlış anlaşılmasın. Bunlar hem benim verdiğim tavizler hemde benim yaşadığım talihsiz deneyimler maalesef arkadaşlar sizinde hikayeleriniz varsa benimle paylaşabilirsiniz. Teşekkür ederim .

İyi olmaya devam edeli. Sınırları koruyarak !

Paylaş:

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Contact Us